Külastajale

Tartu Ülikooli botaanikaaia kasvuhooned on avatud iga päev kell 10–17, aed on avatud kell 7–19.
Botaanikaaeda tulles palume tutvuda turvalise külastuse tingimustega. Ratastooli ja lapsevankriga pääseb botaanikaaia territooriumile Vabaduse puiesteelt, Emajõe poolsest väravast.

Õppeprogrammid

Tartu Ülikooli botaanikaaed viib aastaringselt läbi erinevaid loodustemaatilisi õppeprogramme, mis on suunatud kooliõpilastele. Botaanikaaia õppeprogrammid mitmekesistavad tavapärast õppetööd ja aitavad koolitundides õpitut kinnistada. Tutvu programmidega lähemalt!

Ajutised näitused

Seeme on uue elu ja uue taime alge – nii palju kui on Maal erinevaid taimeliike, on sama palju ka erinevaid seemneid. Näitusel „Pilguheit SEEMNETE salailma“ eksponeeritakse erinevaid taimeseemneid ja seemnetest meisterdatud laste fantaasiarikkad kunstiteoseid. Näitust saab uudistada 27. jaanuarist 6. märtsini.

Veebikaart

Tartu Ülikooli botaanikaaia veebikaart võimaldab taimede otsingut nii kaardilt kui ka botaanikaaia taimenimestikust (Index Plantarum). Lisaks leiab infot botaanikaaias leiduvate skulptuuride kohta. Rakendus on kasutatav nii arvutis, nutitelefonis kui ka tahvelarvutis.