Viimane võimalus Loodusvaatluste maratoni vaatlusaladest teada anda 24. maini

Avaldatud 21.05.2020

Foto: Märt Kose


Järjekorras kolmas Loodusvaatluste maraton toimub sel aastal 6.–7. juunil. Veel kuni 24. maini saavad kõik soovijad oma vaatlusaladest korraldajatele teada anda. 

Sel aastal on inimesed oodatud elurikkust kaardistama oma koduümbruses. “Vaatlusalaks sobib park, niit või enda koduümbrus, kus kohalikke liike leidub. Vaatlusala võib registreerida iga loodushuviline, kes soovib oma lähikonna elurikkust tundma õppida,” rääkis maratoni eestvedaja, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia harrastusteaduse peaekspert Veljo Runnel. Vaatluste tegemisel tuleb arvestada, et ka looduses liikudes kehtib 2+2-reegel. 

Vaadeldud liigid sisestatakse andmebaasi, mis on avalikult kõigile huvilistele nähtav eElurikkuse portaalis. Kogutud vaatlused on oluline täiendus teadlaste ja looduskaitsjate andmekogudele. 

Loodusvaatluste maraton on kolmandat aastat toimuv harrastusteaduse sündmus, mis kasutab rahvusvaheliselt tuntud vaatlusformaati BioBlitz, mille käigus tuvastatakse kindlal alal kindla ajavahemiku jooksul nii palju eluslooduse liike, kui võimalik. Seda tehakse teadlaste ja loodushuviliste koostöös. Vaatlusmaratoni peakorraldajad on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, kaaskorraldaja portaal Linnuvaatleja. 

Loodusvaatluste maratoni koduleht, alade registreerimine: www.loodusfestival.ee/lvm

Loodusvaatluste maratoni Facebooki leht: www.facebook.com/loodusvaatlustemaraton

Lisainfo:

Veljo Runnel

Loodusvaatluste maratoni korraldaja

veljo.runnel@ut.ee

520 6108 

Triin Nõu

Loodusvaatluste maratoni kommunikatsioonijuht

loodusvaatluste.maraton@gmail.com

5358 5680