Võrgutavad orhideed toovad 1.-10. märtsini naistepäeva TÜ botaanikaaeda

Avaldatud 20.02.2019

Naistepäeva eel kutsub Tartu Ülikooli botaanikaaed orhideenäitusele „Võrgutavad orhideed“, mis kestab 1.–10. märtsini. Näitus toimub juba kümnendat korda.

„Naistepäeva eel on just paras aeg tutvuda uute põnevate orhideedega, mida oleks ilus ka oma lähedastele kinkida või lihtsalt niisama nendega tutvust teha. TÜ botaanikaaia orhideenäitus on igal kevadel oodatud sündmus, mida külastab palju orhideesõpru, keda ootame külastama ka sel aastal. Samuti tasub uudistama tulla uutel huvilistel,” rääkis botaanikaaia aednik Astrid Lepik.

“Osa neist on tõesti väga võrgutava välimuse ja lõhnaga nii nagu ütleb ka näituse pealkiri, teised on aga tagasihoidlikuma või lihtsalt huvitava välimusega, mida orhidee puhul ehk oodata ei oskaks,“ lisas Lepik. Näitusel leidub nii kodude aknalaudadelt tuttavaid isendeid kui ka selliseid, mida pole varem nähtud.

Kõigil orhideehuvilistel on võimalik neid kauneid taimi kaasa osta. Botaanikaaias müüb näituse ajal orhideesid kodu- ja aianduskeskus Gardest.

Orhideenäitus „Võrgutavad orhideed“ on Tartu Ülikooli botaanikaaia kasvuhoonetes avatud 1.–10. märtsini iga päev kell 10–17. Huvilistele toimub 2. ja 9. märtsil kell 12 temaatiline ekskursioon. Näitust saab külastada ja ekskursioonidel osaleda botaanikaaia piletiga.

Peale orhideede näitusmüüki on 11.-16.märtsini botaanikaaia õppeklassis eksponeeritud haruldased herbaarlehed TÜ loodusmuuseumi kogudest, mis annavad ettekujutuse, milliseid orhideesid kasvatati TÜ botaanikaaias 150 aastat tagasi.

Astrid Lepik

TÜ botaanikaaed, aednik