Väntorelite suvepäevade lõpukontsert botaanikaaias

Tänavu toimub viiendat korda rahvusvaheline väntorelite suvepäevad. Suvepäevade lõpukontsert Tartu Ülikooli botaanikaaias paneb ilusa punkti väntorelimängijate kokkutulekule.

Väntorelid on romantilised vanaaegsed pillid, mille viledesüsteem on sarnane pärisorelile, kuid käivitamine toimub käsiajamiga. Muusika on salvestatud paberile, papile või metallile. Eesti tänavatel kohtab väntoreleid harva, kuna neid on leidub Eestis vähe  kokku vaid neli instrumenti. Tartus toimub sel aastal juba viiendat korda rahvusvaheline väntorelimängijate kokkutulek, et meeleolukat tänavafolkloori elus hoida.

Kolmepäevane festivaliprogramm lõpeb piduliku lõpukontserdi- ja tänuüritusega. Tänavune lõpukontsert toimub pühapäeval, 7.08 kell 13.00 ja oodata on osavõtjaid kümnest erinevast riigist. Kontserdil kõlavad väntorelimängijate parimad palad ja laulud, tänatakse ja jäetakse jällenägemist Tartu publikuga. Kõik, kes peavad lugu erilisest kõlaelamusest botaanikaaia looduskeskkonnas, soovivad kogeda rõõmu koosviibimisest ja hankida sooje ning südamlikke mälestusi saabuvaks talveperioodiks, on väga oodatud kontserdist osa saama!

Lõpukontsert toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias 7.08 kell 13.00. Sündmus on tasuta.

Pühapäev, 7. August 2022 - 13:00 kuni 14:15