Troopikahoone

Lähistroopika kasvuhoones on esindajaid kogu maailma lähistroopika vööndeist. Puudest väärib märkimist igihaljas iilekstamm (Quercus ilex), Cunninghami kasuariin (Casuarina cunninghamina) ja suurt kuuske meenutav okaspuu Cunninghami araukaaria (Araucaria cunninghamii). Valgete õitega pakuvad silmailu koolupõõsas (Carissa bispinosa) ja sarik-nõelsoomuk (Rhaphiolepis umbellata). Ebahariliku välimusega paistab silma lintpõõsas (Homalocladium platycladum) ja meeldivalt lõhnavad erinevad eukalüptid (Eucalyptus).

Cymbidium aloifoliaLisaks on lähistroopika kasvuhoones põnev valik käpalisi – veenusekingad (Paphiopedilum), kuukingad (Phalaenopsis), dendroobiumid (Dendrobium), tsümbiidiumid (Cymbidium), sinikäpad (Zygopetalum) ja torukäpad (Coelogyne).

Troopika kasvuhoones on eksponeeritud nii liaane kui puid, samuti troopilisi epifüüte -bromeelialisi ja orhideesid. Puudest väärivad märkimist palsamipuud (Myroxylon).

Suured valgete õitega sämplehikud (Bauhinia forficata), punaste õisikutega tulipuud (Spathodea campanulata) ja Megaskepasma erythrochlamys.

Bromeelialistest on põnevad tuustidena rippuvad habetillandsiad (Tillandsia usneoides), hästi tunnevad end ka värvikad ja vormikad begooniad. Putuktoidulistest taimedest on esindatud kanntaimed (Nepenthes). Käpalistest on arvukamad mugullehed (Bulbophyllum), kaunite lehtedega võluvad nn juveelorhideed - ludiisiad (Ludisia) ja briljantkäpad (Macodes).

Troopika ja lähistroopika hoones on kokku enam kui 600 taksonit taimi