Tartu Mänguasjamuuseumi ja Tartu Ülikooli botaanikaaia linnalaager tutvustas õitemaailma

Avaldatud 29.06.2020

17.-19. juunini 2020 toimus põnevate tegevustega linnalaager "Kirju liblika suvi" Tartu Mänguasjamuuseumis ja Tartu Ülikooli botaanikaaias, mis tutvustas lastele õitemaailma mitmekesisust.

Esimeseil laagripäeval tutvuti Tartu Ülikooli botaanikaaias erinevate õistaimedega. Lapsed said kogeda kui mitmekesine ja rõõmsavärviline on õitemaailm, muuhulgas vaadati ka õite kuju, millest mõni oli kellukjas, mõni liblikjas, huuljas, kiirjas või hoopis lehterjas. Sel päeval said kõik laapsed ka ise omale taime potti istutada ja koju kaasa viia.

Teisel laagripäeval meisterdasid lapsed mänguasjamuuseumis omale õitest inspireeritud peakatted või kirjud liblikad, pärast toimus botaanikaaias nendega fotosessioon. Sel päeval tutvuti botaanikaaias ka uue näitusega "Taimed ja tolmeldajad" ning uuriti botaanikaaia putukahotelli.

Kolmandal laagripäeval uudistati kasvuhoonetes kasvavaid troopilisi taimi. Lapsed tundsid palju rõõmu kilpkonnade ja veekonnade jälgimisest. Kõigi kolmel laagripäeval peeti TÜ botaanikaaias ka piknikku ja mängiti loodushariduslikke mänge.

Linnalaagrit juhendasid Margit Hirv ja Kristine Fenske Tartu Ülikooli loodusmuuseumist ja botaanikaaiast, Ave Viirma ja Katrin Vask Tartu Mänguasjamuuseumist.

   

Lisainfo:

TÜ botaanikaaed

Tel 737 6180

www.botaanikaaed.ut.ee