Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktorina jätkab professor Urmas Kõljalg

Fotol: Urmas Kõljalg

Avaldatud 05.01.2022

Tartu Ülikooli senat valis 17. detsembril loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktoriks professor Urmas Kõljala, kelle uus ametiaeg algab 1. veebruarist 2022.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia direktorina jätkab professor Urmas Kõljalg, kes on selles ametis olnud alates 2007. aastast. Loodusmuuseumi ja botaanikaaia nõukogu kinnitas professor Urmas Kõljala vastavust ametinõuetele ning tunnustas tema senist jõulist tegevust muuseumi direktorina. Professor Kõljala töö tulemusena on loodusmuuseum ja botaanikaaed kujunenud rahvuskultuuriliselt oluliseks ning samal ajal rahvusvaheliselt tuntud ja tunnustatud keskuseks loodusteaduslike kogude, kogudel põhineva teadustöö, asjaomase e-taristu ja harrastusteaduse alal.

„On väga hea meel, et loodusmuuseumi ja botaanikaaia juhtimine on jätkuvalt Urmas Kõljala kindlates kätes, mille tunnistuseks oli ka senati üksmeelne otsus,“ sõnas Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura. „Ühtlasi on Urmase tagasivalimine tunnustuseks muuseumi meeskonnale tervikuna, kus on suudetud ühildada Tartu ja kogu Eesti jaoks asendamatud teadust ja loodust populariseerivad tegevused tippteaduse tegemisega.“

Professor Urmas Kõljala uus ametiaeg kestab 1. veebruarist 2022 kuni 31. jaanuarini 2027.

Lisateave:

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

tel 737 6076

loodusmuuseum@ut.ee