Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed pakub peredele tasuta külastust lastekaitsepäeval

Lastekaitsepäeval, 1. juunil saavad pered külastada tasuta Tartu Ülikooli loodusmuuseumit ja botaanikaaeda ja võtta osa erinevatest tegevustest. Lastekaitsepäeval juhitakse tähelepanu laste heaolule, õigustele ja lastekaitsele. Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed pakub lastekaitsepäeval mitmesuguseid tasuta tegevusi. Tartu Ülikooli botaanikaaed korraldab juba kolmandat korda lastekaitsepäeva puhul otsimismängu väliterritooriumil. Mängijad saavad botaanikaaia piletikassast juhendiga mängulehe ja kirjutusvahendi. Osaleda võib nii üksikmängijana, paarikaupa kui ka meeskonnana. Õpetajatel, kes tulevad terve klassiga, palume eelnevalt registreerida numbril 737 6180. Otsimismängu õigeid vastuseid saab kontrollida piletikassas. Otsimismäng toimub 1. juunil kell 1017.

H2O külastusmäng alustab 1. juunil kuuendat hooaega. Põnevaid teadmisi, hoogsaid ülesandeid ja mängulusti pakuvad 12 Lõuna-Eesti muuseumit ja külastuskeskust. Selle aasta teema on Kliimamuutused”, kus saab rohkem teada kliimamuutustest, nende mõjust loodusele ja sellest, kuidas meie koduplaneeti hoida. H2O külastusmäng toimub 1. juunist kuni 1. septembrini. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia piletikassast leiab H2O vihiku, mille abil lahendada ülesandeid. Kui ülesanded on lahendatud, saab piletikassast templi.

Auhinnaloosis osalemiseks ja eriauhinna kättesaamiseks tuleb saata või viia templileht koos oma kontaktandmetega hiljemalt 15. septembriks 2022 Tartu loodusmajja aadressil Lille 10, Tartu. Loosis osalevad kõik vähemalt 8 templit kogunud templilehed, mis antud kuupäevaks Tartu Loodusmajja on jõudnud. H2O peaauhinnaks on sünnipäevapidu või ronimissessioon Ronimisministeeriumis. Rohkem infot leiab H2O külastusmängu kodulehelt.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia külastus 1. juunil on peredele tasuta!

Lisateave:

Tartu Ülikooli loodusmuuseum  

tel 737 6076  

loodusmuuseum@ut.ee  

www.natmuseum.ut.ee

Tartu Ülikooli botaanikaaed  

tel 737 6180  

botaed@ut.ee  

www.botaanikaaed.ut.ee    

 

Kolmapäev, 1. Juuni 2022 - 10:00 kuni 17:00