TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia koolivaheaja looduspäevad 23. ja 24. aprillil

Avaldatud 16.04.2019

TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed ootab koolivaheajal looduspäevadele, kus uuritakse huvitavaid karpe ja tigusid ning mängitakse värvidega. Looduspäevad toimuvad 23. aprillil TÜ loodusmuuseumis ja 24. aprillil TÜ botaanikaaias kell 11-14.

23. aprillil “Huvitavad karbid ja teod” TÜ loodusmuuseumis

TÜ loodusmuuseumi looduspäeval saavad lapsed osaleda kahes põnevas õpitoas. “Esimeses töötoas uurivad lapsed Eesti karpe ja tigusid ning tutvuvad nende eluviisi ja toitumisega. Teise töötoa teemaks on aksolotl ehk mehhiko tömpsuu ning elavnurgas tutvume eksootiliste lemmikloomadega. Kätte saab võtta kuningpüütoni, roninastiku ja tarantli,” sõnas loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Koolivaheaja looduspäev toimub 23. aprillil kell 11-14 TÜ loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed. Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 loodusmuuseumi kassas.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:

TÜ loodusmuuseum

Tel 737 6076

loodusmuuseum@ut.ee

 

24. aprillil “Rõõmsad värvid ja munadepühad” TÜ botaanikaaias

Kevadisel koolivaheajal on lapsed oodatud TÜ botaanikaaeda uudistama rõõmsaid kevadvärve, lilli jt põnevaid taimi ja kaunistama mune. Looduspäeval uudistame kevadisi õitsejaid aias, kaunistame mune salvrätitehnikas, tutvume troopiliste taimedega kasvuhoonetes ja saame teada, milliste taimedega mune värvitakse.

Looduspäeva juhendavad Margit Hirv ja Kristine Fenske.

Koolivaheaja looduspäev toimub 24. aprillil kell 11-14 TÜ botaanikaaia (Lai 38) õppeklassis, kasvuhoonetes ja aias.  Osalema on oodatud 7-14-aastased lapsed.

Osalejatel palume kaasa võtta 1-2 kõvaks keedetud muna, et saaksime neid koos kaunistada.

Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6180 või aadressil botaed@ut.ee Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 botaanikaaia kassas.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus

Lisainfo:

TÜ botaanikaaed

Tel 737 6180

www.botaanikaaed.ut.ee