TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia 76 õppeprogrammi on saanud kvaliteedimärgise

Avaldatud 11.01.2021

Foto: Karin Pai

Kvaliteedimärgisega programmid on määratletud kooliastmete kaupa, mis teevad konkreetsele klassile programmi valimise edaspidi lihtsamaks.

“76 TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia programmi on saanud kvaliteedimärgise ning kodulehel on kättesaadavad detailsed programmide kirjeldused, milles on välja toodud programmi sisu, metoodika, juhendajad ning seos õppekavaga,“ ütles Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia programmide pagas on teemadelt ja vanuseastmetelt väga mitmekesine ning 2020. aastal alanud kvaliteedihindamise protsess saab olema pidev. “Programmide esitamine kvaliteedimärgisele jätkub ka edaspidi - meil lisandub veel sellel ja ka järgmistel aastatel jooksvalt uusi programme,” sõnas Pani. Ta lisas, et õpilased on loodusmuuseumi ja botaanikaaia programmidele väga oodatud.

Kvaliteedimärgisega programmidega saab tutvuda Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kodulehel.

Kvaliteedimärgised on antud Eesti Keskkonnahariduse Ühingu poolt ning see on osa Eesti keskkonnahariduse kvaliteedisüsteemi arendamisest. Kvaliteedimärgised on nii õppeprogrammide kirjeldustele, programmide läbiviijatele kui ka keskkonnahariduskeskustele selleks, et paremini kajastada keskkonnahariduse kvaliteedi hindamise tulemusi. Märgised on osa loodavast keskkonnahariduse kvaliteedi süsteemist, mis vastavad Eesti keskkonnahariduse ja -teadlikkuse tegevuskavale 2019-2022. Esimese sammuna on valminud kvaliteedimärgis õppeprogrammide kirjeldustele. Kvaliteedimärgiseks valiti murakas, sest see Eesti looduses kasvav väga maitsev mari on hea võrdkuju kõrge kvaliteediga keskkonnaharidusele.

Vaata kõiki kvaliteedimärgisega programme SIIN.

Lisainfo:

TÜ loodusmuuseum

tel 737 6076

loodusmuuseum@ut.ee