Ravimtaimede aed

Emajõepoolse aiamüüri äärt mööda lookleb 2011. aastal loodud ravimtaimeaed. Aia 130m2 pinnal kasvab  397 ravimtaimeliiki ja –sorti.

Selle aiaosa peamine eesmärk on pakkuda elavat õppematerjali, mida raamat ega internet ei võimalda ja tutvustada ravimtaimi meie külastajatele. Teiseks eesmärgiks on pakkuda inimestele mõnusat lõõgastus- ja mõtete kogumise kohta taimede keskel.

Vabakujulistel peenardel saab näha nii tuttavaid kui ka vähemtuntud looduslike liike ja ka kultuurtaimi. Taimed on paigutatud peenardele sugukondade kaupa. Sellest aianurgast võib leida 64 sugukonna esindajaid . Sugukondadest suurimad on: huulõielised (Lamiaceae), korvõielised (Asteracea), sarikalised (Apiaceae), tulikalised (Ranunculaceae), maavitsalised (Solanaceae), mailaselised (Scrophulariaceae).

2013. aastal laienesime pisut ja tegime juurde maitsetaimede peenra, kus praeguse seisuga kasvab 54 taksonit. Sellel peenral kasvavad teiste seas ka sellised soojalembesed taimed, nagu paraguai suhkruleht (Stevia rebaudiana) ja magus lippia (Lippia dulcis). Magus lippia on palju magusam, kui tema liigikaaslane suhkruleht.Teda nimetatakse ka asteekide suhkruheinaks.

Meelespidamiseks - ühtki ravimtaime ärge kasutage korraga palju ja pikaajaliselt!