Rahvusülikooli juubeli puhul istutatakse Tartu Ülikooli botaanikaaeda Ootsipalu mänd

27. juunil kell 10 istutab Tartu Ülikooli rektor Toomas Asser Tartu Ülikooli botaanikaaeda rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud puu, milleks on harilik mänd (Pinus sylvestris).  Istutatav puu on Põlvamaal Ootsipalus kasvava maailma kõrgeima männi identne kloon.

27. juunil tähistab Tartu Ülikooli botaanikaaed ühtlasi oma 216. sünnipäeva. Sel puhul kutsume kõiki botaanikaaia sõpru ja huvilisi osa võtma kell 11 toimuvast arheoloogiateemalisest ekskursioonist „Põnevamaid lehekülgi botaanikaaia ala vanemast ajaloost enne Tartu Ülikooli botaanikaaeda“. Arheoloog Ain Mäesalu juhendamisel käiakse läbi botaanikaaia ja kaevutakse sajanditetagustesse sündmustesse.

Kõik huvilised on oodatud mõlemast sündmusest osa saama. Osalemine tasuta.

Neljapäev, 27. Juuni 2019 - 10:00 kuni 12:00