Palume mitte toita Tartu Ülikooli botaanikaaia tiigis elavaid kalu ja veelinde

Avaldatud 01.05.2019

Palume külastajatel mitte toita Tartu Ülikooli botaanikaaia tiigil elavaid veelinde (sinikael-parte, kajakaid) ja kalu ning teisi botaanikaaias paikselt elavaid linde (vareseid, tuvisid).

Lindude aastaringne toitmine rikub nende tervist ja muudab liigile omast käitumist.

Lindudele pakutavad pagaritooted (näiteks sai, leib) ei sisalda vajalikke vitamiine ega mikrotoitaineid, mistõttu nendega toidetud linnud haigestuvad kergemini, nõrgeneb rändeinstinkt ning nad on kergeks saagiks kiskjatele. Lindude toitmine nendele mittesobiva toiduga võib pärssida sigimisedukust ja tekitada järglastes väärarenguid.

TÜ botaanikaaia tiigil elavate sinikael-partide looduslik toit on väga mitmekesine: seemned, taimeosad ning putukad ja väikesed selgrootud.

TÜ botaanikaaed

Tel 737 6180