Palmihoone

Palmihoone on ehitatud 1983.aastal endise palmihoone ümber. Tegemist on kasvuhoonega, mille kõrgus on 22 meetrit ja põrandapinda 500 ruutmeetrit. Endise kasvuhoone sein on kujundatud müüriks, mille peale ronivad mitmed liaanid. Veetaimede kasvatamiseks on palmihoones väike bassein.

Olulisem ja kasvuhoonele nimegi andnud taimerühm on palmid. Neid võib leida siit üle 60 liigi nii Ameerikast, Aafrikast, Aasiast kui ka Euroopast.

Taimede eksponeerimisel on järgitud geograafilist printsiipi, kus mingist piirkonnast pärit palmide lähedusest võib leida ka sellele piirkonnale iseloomuliku alustaimestiku.

Kollektsiooni suurim ja vanim taim on üle saja aasta vana kanaari datlipalm (Phoenix canariensis).

Ameerika päritolu palmidest võib esile tuua brasiilia kolmharkpalmi (Trithrinax brasilensis), kariibi gaussia (Gaussia attenuata) ja saabalpalmide perekonna (Sabal) esindajad. 

Aasia palmidest on nimetamisväärne laose datlipalm (Phoenix roebelenii).

Aafrika palmidest leiab siit hariliku datlipalmi (Phoenix dactylifera) ja tara-datlipalmi (Phoenix reclinata). Musta mandri päritolu on ka paradiisilinnulille (Strelitziaperekonnast  pärit suured rohttaimed.

Austraalia regiooni floora esindajad asuvad basseini saarel. Palmidest on siin esindatud nägus aleksandripalm (Ptychosperma elegans).

Euroopas looduslikult kasvavad kaks palmiliiki asuvad kasvuhoone tagumises osas - nii kääbuspalm (Chamaerops humilis) kui ka kreeta datlipalm (Phoenix theophrastii).

Palmihoonest leiab kasvamas ka mitmeid põnevaid troopilisi toidutaimi nagu banaan, ananass, suhkruroog, papaia, annoona jt.