Orhideenäitus "Pidu troopikas"

Eesti vabariigi suurejoonelise sünnipäeva järel ja naistepäeva eel kutsub Tartu ülikooli botaanikaaed orhideenäitusele “Pidu troopikas”, mis kestab 2.-11. märtsini.

Igakevadise näituse puhul on tegemist oodatud sündmusega nii lillesõprade kui orhideehuviliste seas. 

Üheksandat korda toimuval näitusel on väljas enam kui 70 õitsvat orhideeliiki ja -sorti. Osa neist hullutab magusa aroomiga, mõni meelitab värvikireva õiega, mõned on arglikud ja tagasihoidliku välimusega.

On koduselt aknalaualt tuttavaid isendeid, on neidki keda pole varem näinud. Näitusel on väljas nii vandad, paelkingad, tsümbiidiumid, dendroobiumid, epidendrumid ja paljud teised. Samuti veenusekingad, kes on Eesti aastaorhideeks valitud kauni kuldkinga (Cypripedium calceolus) lähedane sugulane. Kuigi maailmas on umbaudu 35 000 liiki orhideesid, siis näitusele jõuab neist vaid murdosa.

Orhideenäituse ajal on botaanikaaia kasvuhoonetes teisigi vahvaid õitsejaid - india tunbergia, brasiilia feihoapuu, begooniad, tõlvlehikud, Megaskepasma erythrochlamys, kanntaimed ja paljud teised.

Näitusega samal ajal toimub ka VI erakollektsionääride orhideekonkurss. Konkursil osalevate orhideede seast valivad kauneima välja külastajad.

Kõigil orhideehuvilistel on võimalik kauneid taimi ka kaasa osta, orhideesid müüb botaanikaaaias näituse ajal Jardin OÜ.

Orhideenäitus "Pidu troopikas" on avatud 2.-11. märtsini iga päev kell 10-17 Tartu ülikooli botaanikaaias. Huvilistele toimuvad 3. märtsil ja 10. märtsil kell 13 temaatilised ekskursioonid botaanikaaia kasvuhoonetes. Näitust saab külastada ja ekskursioonidel osaleda botaanikaaia piletiga.

Lisainfo:

Astrid Lepik

TÜ botaanikaaed, aednik

Tel: 737 6180, 523 1376

www.botaanikaaed.ut.ee