Loodusfestivali looduse päev

Avaldatud 7.6.2022

Kolmapäeval 15. juunil toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias Loodusfestivali looduse päev, mida korraldavad üheskoos ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Keskkonnaamet ja Bioneer.ee.

Looduse päevale ootame huvilisi botaanikaaeda tutvuma rohelusega nii vabas looduses, koduaias kui ka aknalaual. Toimuvad temaatilised ekskursioonid, alpinaariumis erinevad töötoad ja tegevused ning õppeklassis taaskasutuse töötuba.

„Looduse päeval toimuvad ekskursioonid ja töötoad, mis tutvustavad meie ümber kasvavaid taimi ning nende kasutusvõimalusi. Põnevust lisab taaskasutusele suunatud töötuba „Prügi pole olemas.“, kus palutakse igal osalejal sissepääsuks kaasa võtta 10 eset, mida ta peab prügiks,“ selgitas Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein.

Ekskursioonidel võtame luubi alla meie naabrid nii toas kui ka õues. Kell 14.30 viib läbi botaanik Margit Hirv ekskursiooni „Sinu naabrid õues: Eesti looduslikud taimed koduaias“, kell 16 juhib botaanikaaia vanemaednik Sten Mander ekskursiooni kasvuhoonetes „Sinu naabrid toas: toataimed ja nende kasvatamine“. Ekskursioonid toimuvad tasuta, ent vajalik on eelregistreerumine e-kirjaga aadressil botaed@ut.ee.

Alpinaariumis saab kell 16–19 valmistada seemnepaberit, töötuba viib läbi loodushariduse spetsialist Elen Kontkar. Samuti tutvustab Keskkonnaamet meie aedades esinevaid võõrliike. Üles on seatud ka tunnetusrada: saab omal jalal järele proovida, mis tunne on kõndida mööda erinevat tüüpi taime seemneid!

Kell 18 räägib Janek Jõgisaar botaanikaaia õppeklassis taaskasutusest – toimub Dr. L@SSIE kolmapäevajutlus: „Prügi pole olemas.“. Töötoas osalejatel on palutud sissepääsuks kaasa võtta 10 eset, mida on osaleja arvates prügi: omal vabal valikul, esemed, millest soovitakse vabaneda, kuid millest on natukene ka kahju. Need võivad olla mänguasjad, raamatud, vanatädi kingitus või lihtsalt halva disainiga ese. Üheskoos vaadatakse asjad üle ja otsustatakse, mida nendest teha saab – kas annab parandada, ümber kujundada või on tõesti kõik juba nii halvasti, et tuleb asi prügikasti saata. Töötoas vesteldakse halva disaini näidetest ja sellest, kuidas osteldes saaks vältida teadlikult prügi koju toomist.

Loodusfestivali looduse päev Tartu Ülikooli botaanikaaias toimub kolmapäeval, 15. juunil kell 14.30–19.00. Looduse päev jätkub kell 19.30 arutelufoorumiga „Annelinna katuste kasutamata potentsiaal“ Anne Noortekeskuse hoovis. Sündmustel osalemine on tasuta!

 

Lisateave:

Tartu Ülikooli botaanikaaed

tel 737 6180

botaed@ut.ee

www.botaanikaaed.ut.ee

 

Tartu Ülikooli loodusmuuseum

tel 737 6076

loodusmuuseum@ut.ee

www.natmuseum.ut.ee

Kolmapäev, 15. Juuni 2022 - 14:30 kuni 19:00