Loodusfestivali linnalooduse fotokonkurss „Metsik linn“

Avaldatud 28.03.2022

Loodusfestivaliga käsikäes toimuv fotokonkurss „Metsik linn“ tuleb taas. Tänavu on fookuses on naabrid meie toas ja õues. Esita oma tööd konkursile 28. märtsist kuni 5. maini.

Traditsiooniks saanud fotokonkurss „Metsik linn“ kutsub märkama loodust ja esitama fotosid konkursile. Kevadiselt toreda viisina looduse vaatlemiseks julgustame osalejaid linnaloodust tähele panema läbi kaamerasilma. Fotokonkursile saab töid esitada 28. märtsist kuni 5. maini üleslaadimise keskkonnas siin.

Fotosid hinnatakse kahes vanuserühmas: lapsed ja noored (kuni 15-aastased, k.a) ning üldarvestus, kus osavõtjate vanus ei ole piiratud. Konkursile esitatud töid hindab kuueliikmeline žürii, kuhu kuuluvad oma ala eksperdid Piret EensooRene JakobsonKaisa Keizars-AronIngmar MuusikusKerttu Taggo ja Urmas Tartes. Võitjad kuulutatakse välja Loodusfestivali esimesel päeval, 10. juunil enne Linnujämmi sündmust Tartus Emajõe Lodjakojas. Fotokonkursi 20 parima töö galerii riputatakse üles Tartu Ülikooli botaanikaaeda, kus saab seda suve lõpuni uudistada.

Selle aasta konkursi toetajad on välja pannud uhkeid auhindu, millest on rõõmu igaühele. Kingikotti on oma panuse andnud: Photopoint, FotografiskaNaissaare KülalistemajaTeater VanemuineViru FolkEesti LoodusfotoEesti Kunstimuuseum, 360 kraadi, PesapaikSalibarMISU OÜAjakiri LoodusesHuggyNattyMTÜ LoodusajakiriKommipommRMKTallinna LoomaaedPernova Loodusmaja ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Fotokonkurss „Metsik linn” on osa Loodusfestivali programmist, mis sel aastal toimub 10.–15. juuni 2022. Loodusfestivali korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi, kus kannab nime Ellujäämise Kunstide Linnaloodusfestival: „Loodus loob“.

 

Lisateave:

Loodusfestival

loodusfestival@ut.ee

http://loodusfestival.ee/

 

Esmaspäev, 28. Märts 2022 - 11:15 kuni Kolmapäev, 18. Mai 2022 - 23:45