Koolivaheaja sündmused Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias

Foto: Karin Pai

Avaldatud 12.10.2020

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub õpilasi koolivaheajal mõnusalt aega veetma: kehastuma ajahäkkeriks mängides nutimängu ja tulema 23. oktoobril looduspäevale „Mereloomad“.

Oktoobrikuus toimuva muuseumidefestivali „Avatud mänguväljad 2020“ raames saab nii loodusmuuseumis kui ka botaanikaaias mängida kaasahaaravat nutimängu. Loodusmuuseumis rända isikliku telefoniga läbi Maa elus ja eluta looduse arenguloo ning botaanikaaias häki aega taimeriigis. Osaleda saab loodusmuuseumi ja botaanikaaia lahtioleku aegadel külastuspiletiga. Mängimiseks on vajalik isiklik nutitelefon, kuhu tuleb alla laadida äpp „Loquiz“. Mõlemad mängud nii loodusmuuseumis kui ka botaanikaaias nõuavad tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist ja on mõeldud 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga.

Reedel, 23. oktoobril ootame lapsi uurima meres elavaid loomi. Looduspäev mereelustikust leiab aset 23. oktoobril kell 11–14. Looduspäeval toimub kaks põnevat õpituba. Esimeses töötoas uuritakse ja vaadeldakse Läänemere elustikku ja teises töötoas uuritakse merisaarmast ning tutvutakse muuseumi elavnurgas eksootiliste lemmikloomadega: madude, ämblike ja putukatega.

Koolivaheaja looduspäev toimub 23. oktoobril kell 11–14 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise tn 46, Tartu). Osalema on oodatud 7–14aastased õpilased. Vajalik on eelnev registreerimine telefoni 737 6076 või e-kirja loodusmuuseum@ut.ee teel. Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10:30 loodusmuuseumi kassas.

Looduspäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Leia üritus ka Facebookis!

Tartu Ülikooli botaanikaaed

tel 737 6180