Kehastu ajahäkkeriks nii TÜ botaanikaaias kui ka loodusmuuseumis

Foto: Karin Pai

Avaldatud 16.11.2020

Laste ja noorte muuseumidefestival „Avatud mänguväljad“ toimus 10.–25. oktoobril. Festivali jaoks loodi põnevad nutimängud, mis hoolimata festivali möödumisest, ootavad kõiki huvilisi, lapsi ja peresid, neid katsetama ja mängima kuni 20. juulini 2021. 

Selle aasta festivali teema „Ajahäkkerid“ inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teemaaasta kui ka Digikultuuriaasta. Ajahäkkerid suudavad näha esemete taga lugu, olgu see juhtunud paarkümmend aastat tagasi või sajandite eest.

Tartu Ülikooli botaanikaaias tule avasta taimemaailm mängides nutimängu „Ajahäkkerid. Häkime aega taimeriigis“. See mäng kutsub Sind rändama Tartu Ülikooli botaanikaaia lopsakas ja mitmekesises taimemaailmas, püüame rännata ka ajas tagasi. Tule uudista, kui vana on vanim elus eksponaat TÜ botaanikaaias ja kes või mis on „elav fossiil”?

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis tule mängi nutimängu „Ajaränduriga koos reisile“! See mäng võimaldab rännata muuseumis Maa ajaloo ja ürgsete loomade radadel. Saab uudistada dinosauruseid, trilobiite, ürglindeja igasugu muid ürgseid loomi. Muuuseumisse tulles ei pea muidugi piirduma ainult ürgsete loomade uurimisega!

Mängimiseks vajad nutitelefoni ja botaanikaaia piletit/muuseumipiletit. Mäng toimub LoQuizi äppis. Äppi saab alla laadida Google Play-s või App Store-s. Nutimängu infot ja alustamiseks vajalikud koodid saab kassast. 

Rühmakülastused (alates 10 inimest) palume eelnevalt registreerida: telefonil 737 6180 või e-kirja teel botaed@ut.ee.

Mänge saab mängida kuni 20. juulini 2021.

Lisainfo:

Tartu Ülikooli botaanikaaed

tel 737 6180

botaed@ut.ee