H2O külastusmäng

1. juunil alustab neljandat hooaega H2O külastusmäng. Põnevaid teadmisi, hoogsaid ülesandeid ja mängulusti pakuvad 18 Eesti loodus- ja teaduskeskust. Tänavune teema on “Kuidas uurida loodust?”, mis võimaldab mängijatel pilguheitu zooloogi, botaaniku ja paljude teiste loodusteadlaste maailma. 

H2O mängu mängimine pakub väärtuslikku sõprade või perega veedetud aega. Võtke koos ette seiklus mööda Eestimaad ja veetke puhkus targalt. Seikluse jaoks tasub planeerida terve päev, siis on aega mängimiseks, kohaliku loodusega tutvumiseks ja väikeseks eineks.

Kuidas külastusmängus osaleda? 

1. Külasta mängus osalevaid keskusi ja lahenda neid H2O mängulehel olevad ülesanded. 

2. Kui oled ülesanded lahendanud, saad külastusmängu vihikusse templi. Vihiku saad küsida igast osalevast keskusest. Vihik on tasuta.

3. Vähemalt kaheksa templit kogunud mängijad osalevad auhindade loosimises.

4. Mängijad, kes on külastanud kõiki keskuseid ja kogunud 18 templit, saavad eriauhinna.

5. Auhinnaloosis osalemiseks saada templileht koos oma kontaktandmetega hiljemalt 14. oktoobriks.

6. Võitjad selguvad 21. oktoobril mängu kodulehel www.kulastusmang.ee

Mäng pakub rohkelt avastamisrõõmu ja teadmisi nii suurtele kui väikestele. Tartu Ülikooli botaanikaaias aga saab teada, kuidas uurivad loodust botaanikud. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis saab kehastuda zooloogiks ning saab tutvuda nii tänapäeval elavate kui ammu kadunud loomadega. 

Külastusmängus osalevad tänavu: Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, RMK Viimsi külastuskeskus, RMK Oandu külastuskeskus, RMK Sagadi metsamuuseum, RMK Kauksi külastuskeskus, Iisaku looduskeskus, Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseumid, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum, Alatskivi Looduskeskus, Teaduskeskus AHHAA, Luua puukool-arboreetum, püsinäitus „Peipsi järve elu tuba”.

H2O mäng kestab 1. juuni - 30. september 2019. Mängu kohta leiab rohkem infot: www.kulastusmang.ee