Avatud mänguväljade festival toimub muuseumites 12.-27. oktoobril

Avaldatud 8.10.2019

Avatud mänguväljade festival on üle-Eestiline ettevõtmine, kus paljudes muuseumides on taas võimalik toredaid otsimismänge lahendada. TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed osaleb nii põhi- kui ka paralleelprogrammis.

“Tartu Ülikooli botaanikaaed osaleb festivali põhiprogrammis otsimismänguga, kus mängijatele jagatakse otsimislehtede lahendamise eest ka templeid. Botaanikaaia töölehed on vanusele 6-11 aastat ehk III tase. Tartu Ülikooli loodusmuuseum osaleb festivali põhiprogrammis kuni 3-aastastele mõeldud tegevuskaartide mänguga,” sõnas TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodushariduse spetsialist Margit Hirv. “Veel toimuvad loodusmuuseumis paralleelprogrammi raames otsimismängud vanematele lastele, 4-7 aastastele ning 6-11 aastastele,” lisas ta. 

Käesoleva festivali teema „Keeruta ja lennuta!” tuleneb laulu- ja tantsupeo aastast, kuid osalevad muuseumid avavad teemat väga eripalgelises ja loomingulises võtmes. On muuseume, kus saab iseend või esemeid sõna otseses mõttes keerutada ja lennutada ning on ka neid, kus kutsutakse lapsi mõtteid keerutama ja fantaasiat lennutama. 19 muuseumit ja raamatukogu üle Eesti on spetsiaalselt festivali jaoks valmistanud mängulehed, mis aitavad lastel ja peredel näitusi ja kogusid mängulises võtmes avastada. Mänge on loodud erinevas vanuses lastelele. Kokku on mängijatele neli taset erinevatele vanuseastmetele. Vaata täpsemalt festivali veebilehelt.

Lisainfo:

TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed

tel 737 6076 või 737 6180

loodusmuuseum@ut.ee