Üle-eestiline muuseumihariduse infopäev veebis

Avaldatud 19.08.2020

Muuseumid üle Eesti kutsuvad õpetajaid, koolijuhte ja haridusvaldkonna spetsialiste muuseumihariduse infopäevale:

Eesti Kunstimuuseumi üle-eestiline muuseumihariduse infopäev „Virtuaalne ja reaalne – uuendusmeelne muuseum“ toimub 27. augustil kell 10.00–17.00 veebi vahendusel.

Veebinaril tutvustavad muuseumid üle Eesti oma järgmise õppeaasta haridusprogramme ning annavad soovitusi ja praktilisi nõuandeid, kuidas saavad muuseumid kooliharidust erinevates ainevaldkondades toetada. Olgu selleks e-tund, virtuaalne ekskursioon või autentne muuseumikülastus.

Päeva avaloengul selgitab ja näitlikustab ajuteadlane Jaan Aru virtuaalse mõju reaalsele. Päeva teises pooles arutleb Martin Saar, Tallinna Reaalkooli õppealajuhataja ja keemiaõpetaja, kevadise koduõppe järelkaja ning e-õppe teemadel.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed viib läbi kaks 25-minutilist sessiooni: esimene töötuba toimub kell 11, kus loodushariduse spetsialist Elen Kontkar tutvustab TÜ loodusmuuseumi õppeprogramme. Teise töötoa kell 14:30 viib läbi loodushariduse spetsialist Margit Hirv, kes annab ülevaate TÜ botaanikaaia hariduslikest programmidest.

Kava kodulehel: https://kunstimuuseum.ekm.ee/muuseumihariduse-infopaev/

Infopäeval osalevad muuseumid: Eesti Kunstimuuseum, Eesti Rahva Muuseum, A.H. Tammsaare Muuseum Vargamäel, Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Arhitektuurimuuseum, Eesti Loodusmuuseum, Eesti Maaelumuuseumid, Eesti Meremuuseum, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Vabaõhumuuseum, Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid, Okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu, Tallinna Linnamuuseum, Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed jt.

Üritus on õpetajatele tasuta. Vajalik on eelregistreerimine.

Sündmusele regisreerimine: https://bit.ly/EKMHariduseInfopäev2020

Lisainfo:

TÜ botaanikaaed

tel 737 6180

botaed@ut.ee

Neljapäev, 27. August 2020 - 10:00 kuni 17:00